На фестивалі козацької слави «Кварта» презентували прапор та герб Кам’янської січі

На фестивалі козацької слави «Кварта» презентували прапор та герб Кам’янської січі

Цілодобово команда організаторів працювала над створенням першого козацького етнофестивалю на Півдні України.

На гостей фестивалю чекали забави для будь-якого віку: діток, молоді, подружніх пар, поважних козаків. Для козачат та маленьких берегинь діяла «галявина дитинства», де вони могли танцювати, співати та гратися досхочу.

Свято на своїх «залізних конях» відвідали і колоритні люди – байкери з різних куточків України. Вони представники субкультури, якій теж близькі багато цінностей козацтва. Це зокрема принципи: «один за всіх і всі за одного», філософія волі як найвищої цінності, дружби перетвореної на побратимство, братства за духом, інтересами та поглядами.

Козаки – це окреме й неповторне явище у світовій історії. І сьогодні на Кам’янській Січі, на першому фестивалі козацької слави відбулася дуже важлива подія: презентація прапора, герба Кам’янської Січі та бренду фестивалю, спеціально розроблених організаторами до цієї події.

Організатор фестивалю козацької слави «Кварта», меценат відтворення Кам’янської Січі та депутат обласної ради Ігор Йосипенко зазначив коментуючи цю подію: «Ми з місцевими істориками віднайшли та відновили автетичний прапор та герб Кам’янської Січі, котрі були підчас її існування і сьогодні презентуємо їх широкому загалу. Відсьогодні ми повернемо січі її споконвічні атрибути».

Розповідаючи про герб один із розробників херсонський історик-краєзнавець Олекса Паталах, розтлумачив його символіку: «Грифон – символ релігійної відданості та чистоти справи бореться з імперськими зазіханнями сусідів у вигляді Лева. Сцена двобою відома на наших теренах зі скіфських часів. Зображення, яке відтворене у гербі, перенесене з кахлі, знайденої безпосередньо на Кам’янській Січі. Січ було засновано у роки найбільшого військового протистояння Війська Запорозького Низового московській імперії. Після поразки під Полтавою у 1709 році, Чортомлицьку Січ було знищено каральними загонами Москви. Адміністративний центр Війська перенесено на річку Кам’янку – кордон з Османською Імперією, яку символізує зелений низ та восьмикутні зірки. Кримське ханство стало опорою та союзником запорожців у ці складні часи. З 1711 по 1725 роки Січ тимчасово розміщувалася на його території, потім повернулася на Кам’янку й існувала тут до 1736 р., коли на Великому Лузі було засновано Нову Січ.

Лілія – символізує Дніпро, на берегах якого традиційно розміщувалися всі Січі. Козацький хрест – адміністративний статус та запорозьку приналежність. Червоний колір – колір військового протистояння.

А прапор має малиновий колір – традиційний для Запорозьких знамен. На ньому повторюються знаки гербу».

На другий день погода, яка не дуже сприяла святу першого дня покращилася і Кам’янська Січ продовжила зустрічати гостей. Пострілом козацької гармати розбудили тих із них, хто залишився ночувати на січі у наметі з першого дня фестивалю.

Його учасники взяли участь у одному із традиційних козацьких промислів – риболовлі на затоці Кам’янки. Риболовля проходила у вигляді змагань, після яких з виловленої риби було приготовано запашну юшку, якою частували гостей свята.

Інші гості переглянули видовищні козацькі двобої на традиційній козацькій зброї та охочі могли повправлятися у володінні нею – метати ножі та списи в ціль.

Продовжила роботу виставка народної творчості, атракціони розваг та заклади харчування.

Оставить комментарий