Директор Чорноморського біосферного заповідника дозволив підірвати ракету в заповідній зоні

-

Пс... Подпишись на наш телеграм канал

Мы не хотим раздражать вас выпрыгивающей, навязчивой рекламой. Но если вам интересно, что мы пишем - жмите кнопку, подписывайтесь

Цю інформацію екологам підтвердили в Міноборони

Всупереч стандартам НАТО, в Херсонській області відбувся обстріл Чорноморського біосферного заповідника, що знаходиться під охороною ЮНЕСКО.

Навчання відбулися за особистої присутності Президента України Петра Порошенка та Секретаря РНБО Олександра Турчинова. Точку ураження обрали в 120 кілометрах від місця залпу, що відбувався на Одещині, повідомляє Newscity з посиланням на Міжнародну благодійну організацію «Екологія-Право-Людина».

Розпізнати засекречене місце вибуху екологам ЕПЛ вдалося завдяки порівнянню космічних знімків з телесюжетом про випробовування нової ракети.

Місце, де впала ракета // МБО "Екологія-Право-Людина"

Місце, де впала ракета
МБО «Екологія-Право-Людина»

Територія, на якій відбувся запланований вибух, є урочищем «Білі Кучугури» на Тендрівській косі. Останні 90 років тут знаходиться заповідна зона Чорноморського біосферного заповідника, ділянка із найбільш суворим охоронним режимом, який існує у природоохоронному законодавстві. У 1984 саме цей заповідник першим з усіх у СРСР був взятий під охорону ЮНЕСКО. Охоронний режим заповідної зони дуже суворий. Заборонено навіть причалювати до її берегів.

Територія заповідної зони знаходиться в постійному користуванні адміністрації заповідника, і, тому жодного полігону тут бути не може.

Екологи ЕПЛ наголошують, що вказані дії є умисним пошкодженням природно-заповідного фонду, а отже, кваліфікуються як порушення, відповідальність за яке передбачена статтею 252 Кримінального Кодексу України.

Організація звернулася до Державної екологічної інспекції щодо нарахування збитків.

У відповідь на це звернення, ЕПЛ отримала лист від Міноборони, з якого випливає, що дійсно, на Тендрівській косі відбувалися випробовування нової ракети. Перший заступник міністра оборони І. С. Русняк повідомляє, що дозвіл на проведення вибуху було погоджено з директором заповідника (лист 22.05.2017 №01-12/118/126).

ЕПЛ звернулася до Президента України з вимогою гарантувати суворе дотримання стандартів НАТО під час проведення військових навчань та випробувань нової техніки, а також вжити заходів щодо недопущення нищення природно-заповідного фонду України.

Лента новостей

Во всех ключевых партиях Херсона оказались люди Сальдо

Как-то один знакомый предприниматель сказал мне про политику такую...

Полиция Херсонской области разыскивает пропавшего малолетнего ребёнка

На Херсонщине Белозерское отделение полиции разыскивает без вести пропавшую 13-летнюю Хлыбову Екатерину...

В Херсонской области 19 школ перевели на дистанционное обучение

На Херсонщине еще 3 школы частично перешли на дистанционное обучение. Об этом...

В Херсонской области экс-руководителя отделения «Укрпочты» приговорили к 3 годам тюрьмы

Олешковский районный суд Херсонской области приговорил к 3 годам лишения...