У Херсоні знайшли спосіб економії бюджету – на важко хворих городянах

У Херсоні знайшли спосіб економії бюджету – на важко хворих городянахГолова бюджетної комісії Херсонської міськради Руслан Рубан (на фото) виступає за обмеження матеріальної допомоги херсонцям, які опинилися у скрутних життєвих обставинах.

Таку позицію він висловив на вчорашньому засіданні комісії, повідомила у фейсбук активістка Євгенія Вірлич:

Я досі під враженням від бюджетної комісії міської ради. Поясніть мені для чого депутати ухвалили рішення про надання матеріальної допомоги херсонцям, які опинилися в скрутних життєвих обставинах, якщо обраний цими херсонцями депутат — він же голова бюджетної комісії — виступає за ОБМЕЖЕННЯ такої допомоги?

Куди обмежувати???

Херсон посідає одне із перших місць в Україні за кількістю онкозахворювань.  Я вже мовчу про туберкульоз — він давно у нас гуляє вулицями міста, чого не скажеш про пана Рубана: далі вікна свого директорського кабінету у банку країни-окупанта пан Руслан не бачить. А лікування наразі — доволі дорога штука, на середню зарплату містянина його  собі не дозволиш.

Я часто стикаюсь із подібним, вчу людей писати заяви, звертатись до депутатів. Через мене проходять ТАКІ випадки, що моторошно. Один лише випадок — коли на початку року люди помирали, не отримуючи допомоги, бо не було сесій, здається, міг привести до тями всіх. Але не привів……..

Щоправда, і помирати у нас дорогувато. Але тут колізія: допомогу на поховання одиноким громадянам Руслан Рубан теж ігнорує: звернення керівників райрад щодо збільшення такої допомоги покриваються пилом. Ну «шикарна» ж економія бюджету, — пише Євгенія.

Її обурення поділяє й депутат міської ради Катерина Пушкарьова:

Куди вже обмежувати? Через депутатський запит, тепер тільки онкохворі можуть отримати у рази зменшену суму коштів на лікування. Всі інші хворі (протезування, високовартісні операції, тощо) повинні до мера звертатися за матеріальною допомогою, де втричі нижча сума.

Дійсно, запитів на матеріальну допомогу  на лікування від херсонців у цьому році збільшилося. Але люди дійсно хворіють і на фоні суцільного зубожіння населення, це можливо, єдина надія для них. Невже сьогодні важливіше ще одне примарне комунальне підприємство, а не життя людини? Мабуть це і було доведено на бюджетній комісії.

Пояснимо – депутат має на увазі велику ймовірність створення КП «Муніципальна варта». До речі, виступаючи за обмеження матеріальної допомоги важко хворим херсонцям, проект рішення про «Муніципальну варту» бюджетна комісія підтримала.

Пріоритети очевидні.

Хоча воно зрозуміло – цілком ймовірно, що такого роду КП депутатам може знадобитися. Має ж їх хтось захищати від громади, у якої врешті решт може увірватися терпець. Підстави для цього є. Ось хоча б ця: на фоні нових правил отримання і урізання матеріальної допомоги людям, життя яких під загрозою,  маємо ось таку свіженьку новину – «Херсонська міськрада «намахлювала» на понад 7 мільйонів гривень»…передає Новости Херсона/Newscity, посилаючись на Любимий Херсон.