Херсон піде під воду, а Крим стане островом: чорне море може з’їсти великий шмат України через глобальне потепління

-

Пс... Подпишись на наш телеграм канал

Мы не хотим раздражать вас выпрыгивающей, навязчивой рекламой. Но если вам интересно, что мы пишем - жмите кнопку, подписывайтесь

Уже зараз на узбережжі та під водою можна зіткнутися з наслідками незворотних екологічних процесів. – передають Новини Херсона | Newscity

Глобальне потепління наповнило чорноморські пляжі водоростями і нашкодило мідіям. Підводний світ уже змінився, що засвідчують дослідження науковців, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

«Це камери для підводної зйомки», – показує власне творіння гідробіолог Олександр Куракін. Саморобний бокс важить 8 кг і допоміг протягом останніх 20 років зафіксувати зміни в Чорному морі. На очах у вченого традиційних мешканців підводного світу витісняли іноземні гості. Цього разу море зустрічає його гарними новинами. «Крабів трав’яних років десять не було взагалі, а зараз – бачите? За дві хвилини знайшов уже двох», – радіє вчений. Натомість одеські мідії не витримують потепління води і браку кисня – їх стало вдесятеро менше за останні два десятиліття. На додачу їх їдять занесені у Чорне море здалека рапани. Аби не сумувати з приводу глобального потепління, науковець жартує, що до Єгипту нам іще далеко. «Поки що коралових поліпів і восьминогів не з’явилося», – каже Олександр.

Одна з проблем Чорного моря – водорості. Їх дуже багато біля узбережжя, і такий зелений кордон псує бізнес тим, хто вкладає гроші у пляжі. В інституті морської біології зберігають перші супутникові фото того, як почалося нашестя рослин у 2010 році. Тоді Дунай, який впадає в море на Одещині, був у півтора рази повноводнішим за норму – і приніс із собою прісну воду з мікроорганізмами, добривами тощо. Домішки під час рекордної спеки створили таку реакцію, від якої узбережжя не може оговтатися досі.

Біолог Галина Мінчева захоплено копирсається у прибережному «врожаї», де є чимало матеріалу для досліджень. Те, що відпочивальникам здається однорідною зеленою шмарою, для неї – десятки окремих видів рослин та живих істот. Перелік водоростей, які вода викидає на берег, для біолога приблизно те саме, що загальний аналіз крові для лікаря. От тільки діагноз Мінчева ставить морю: чим тонші зелені нитки, тим гірше пацієнтові. У прибережних стосах такої вати ще 80% відсотків, але море все ж одужує, хоч і повільно.

Лента новостей

Льготный проезд для херсонцев будет действовать в определённое время

Как ранее сообщалось, на исполнительном комитете  городского совета приняли...

Херсонские отельеры готовы приступить к работе по новым правилам

Новые правила работы в условиях адаптивного карантина обсуждали во время встречи...

Общественный транспорт Херсона заработает с 30 мая

С 30 мая2020 года в Херсоне будет восстановлена ​​работа общественного транспорта. Соответствующее...