Перший урожай найдорожчої спеції у світі зібрали у Херсонській області

-

Пс... Подпишись на наш телеграм канал

Мы не хотим раздражать вас выпрыгивающей, навязчивой рекламой. Но если вам интересно, что мы пишем - жмите кнопку, подписывайтесь

У селі Любимівка Херсонської області місцеві фермери зібрали перший урожай найдорожчої спеції у світі – шафрану.

Вирощуванням прянощів на своїй ділянці займається житель Херсонської області, бізнесмен зі Швеції Йохан Боден разом із дружиною. Саме він завіз в Україну посадковий матеріал і почав вирощувати його на своєму городі, пише Новости Херсона/Newscity.

Фермери розповіли, що експеримент із вирощування шафрану в Херсонській області обійшовся їхній родині не дешево. За кожен кілограм посадкового матеріалу у вигляді цибулин довелося заплатити по 4 – 5 євро (124 – 155 грн). Однак, шафранові крокуси підтвердили свою рентабельність – заробіток на квітах окупив вкладені витрати з лишком.  Грам уже висушених і готових до використання тичинок коштує від 1,5 до 2,5 тисяч євро (від 46,7 до 77,9 тисяч грн за грам).

За словами аграрних новаторів, ця іранська спеція має хороший попит в країнах Європи. Як виявилося, шафран відмінно прижився на херсонській землі.

Цікаво, що на відміну від багатьох сільськогосподарських культур, шафран розквітає з першими заморозками. Тобто до збирання врожаю приступають, коли всі інші земельні роботи вже закінчені.

Дуже важливо зібрати саме квітки, проте, як пряність використовуються не пелюстки, а червоні тичинки всередині суцвіть. За приблизними підрахунками, з 25 квіток збирається лише 1 грам спецій, адже тут важливі саме невеликі червоні тичинки, які знаходяться в рослині. Після відділення тичинок їх висушують. Примітно, що висушені спеції можуть зберігатися до ста років.

Лента новостей

В Херсоне глава ОСМД сломал женщине руку

В редакцию издания «Херсон Newscity» обратились жильцы одного из...

В Верховной Раде обещают бесплатную COVID-вакцинацию всем

Власти найдут сpедства, чтобы обеспечить всех укpаинцев бесплатной вакциной...

Подробности ДТП в центре Херсона

Около 6:30 утра столкнулись минивен и внедорожник охранной службы...

На розвиток аеропорту «Херсон» планують витратити 632 мільйони гривень

Департамент інфраструктури Херсонської обласної державної адміністрації розробив проєкт програми...

“Укpзaлiзниця” зaпуcкaє нoвий пoтяг Ужгopoд-Xepcoн-Ужгopoд

AT «Укpзaлiзниця» зaпуcкaє пoтяг 5/6 cпoлучeнням Ужгopoд-Xepcoн-Ужгopoд. З 24 гpудня...