Херсонщина відзначає День Гідності та Свободи, адже Вільні творять майбутнє

Херсонщина відзначає День Гідності та Свободи, адже Вільні творять майбутнє

Сьогодні, 21 листопада, у День Гідності та Свободи, Херсонщина зібралася на урочистому мітингу «Вільні творять майбутнє», який провели на площі Свободи – місці, де проходив Херсонський Майдан.


День Гідності та Свободи щорічно відзначається саме 21 листопада відповідно до Указу Президента України від 13 листопада 2014 року.
21 листопада – це той день, коли українці зробили свідомий вибір, коли перебороли у собі страх. Країна продовжує зазнавати фундаментальних змін. Тому відзначення цьогорічної річниці Євромайдану проходить під слоганом «Вільні творять майбутнє». З початком мітингу одразу для виступу слово надали тим, хто першими вийшли на Майдан. Однією з них стала кандидат філологічних наук, активістка правозахисної громадської організації Комітет виборців України, учасниця Херсонського Євромайдану Галина Бахматова, передає Новости Херсона/Newscity з посиланням на ХОДА.


Учасники мітингу згадали, як все починалося 21 листопада 2013 року й про рішення Уряду щодо «призупинення процесу підготовки до  укладання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Співтовариством – з іншої» і до найбільш драматичного етапу революції – подій у лютому 2014 року і Євромайдану.
До мікрофону запросили херсонця, голову Громадської організації «Товариство воїнів – учасників, ветеранів АТО на Сході України, учасника Євромайдану в столиці Андрія Марчука, який став одним з перших бійців добровольчого батальйону Євромайдану в Києві, та виступив на захист України від російського агресора.
Виступила також і керівник громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону «Добровільна народна дружина самооборони Херсонської області» Інна Усачова, яка розповіла як силами простих громадян забезпечували правопорядок під час подій Майдану та захищали інтереси тих, хто став рушійною силою на шляху до євроінтеграції і свободи України.


Події ночі 30 листопада обурили громадськість. О 12.30 люди зібрались на Всеукраїнське віче. Міліція, яка заблокувала напередодні підступи до Майдану Незалежності, відступила. В цей день до акції долучилось до півмільйона протестувальників.
Саме тоді було створено штаб Національного спротиву, який складався з представників різних національностей. В той час громадськість різних національностей і народностей приймала активну участь.


Саме тому 13 національних товариств Херсонщини об’єдналися в обласну раду з питань національностей та корінних народів при Херсонській обласній державній адміністрації. На мітингу від ради виступила її представник – Еліко Маркелія.
Не залишилися осторонь подій Революції Гідності й представники влади Херсонщини. Активну участь у подіях Майдану в Києві приймав голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, а організатором Майдану в Херсоні виступив міський голова Володимир Миколаєнко.


«Прагнення до свободи й справедливості об’єднало більше мільйона людей. Це була справжня команда, яка діяла одностайно й організовано без будь-яких партійних ознак чи родинних відносин», – звернув увагу Андрій Гордєєв.
По завершенню мітингу «Вільні творять майбутнє» урочистою ходою всі попрямували до Меморіалу героям Незалежної України, де взяли участь у літургії та здійснили покладання квітів тим, хто з небес охороняє нас – Героям Небесної сотні та військовим, добровольцям, всім тим, хто віддав своє життя за нашу Державу!

Оставить комментарий