Наступного курортного сезону херсонці зможуть полетіти в Даламан

Наступного курортного сезону херсонці зможуть полетіти в Даламан

24 листопада голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв взяв участь у прес-конференції, яка проходила у рамках презентації міжнародного аеропорту «Даламан» (Туреччина) на території КП  «Херсонські авіалінії».

Також серед присутніх: представники міської та обласної влади, генеральний директор міжнародного аеропорту «Даламан» Хамді Гювенч, директор КП «Херсонськіавіалінії» Віталій Кучерук, передає Новости Херсона/Newscity.

Під час заходу були проведені переговори щодо відкриття нового авіасполучення Даламан – Херсон – Даламан, яке заплановано на початок майбутнього літнього туристичного сезону.

«В нас продовжується співпраця з аеропортом «Даламан». Вдячний турецькій стороні за визнання нас, як одного зі стратегічних партнерів, як місто, що здатне приймати велику кількість іноземних туристів. Відкриття цього рейсу є надзвичайно важливим для налагодження міждержавних дружніх стосунків. Новий напрямок авіарейсів відкриє нові горизонти і можливості як для нас, так і для іноземних інвесторів», – зазначив очільник області Андрій Гордєєв.

Також він додав: «Ми маємо грандіозні плани щодо розвитку аеропорту: починаючи з будівництва тунелів, авіаційних систем, які формують курс, світлосигнальної системи. Тому можемо запевнити наших партнерів з аеропорту «Даламан», що наша співпраця буде плідною і продуктивною для всіх».

Під час прес-конференції був підписаний меморандум про співробітництво та партнерство між Херсонською обласною державною адміністрацією, Херсонською обласною радою, Херсонською міською радою, комунальним підприємством Херсонської обласної ради «Херсонські авіалінії» та Міжнародним аеропортом «Даламан» (Республіка Туреччина).

Сторони зобов’язалися розвивати співробітництво у таких напрямах:

  • подальшої активної співпраці з комунальним підприємством Херсонської обласної ради «Херсонські авіалінії»;
  • обміну досвідом про сучасні технології діяльності аеропортів;
  • сприяння організації регулярних та чартерних авіаційних рейсів з міжнародного аеропорту «Херсон»;
  • сприяння розвитку транспортної інфраструктури області;
  • проведення спільних засідань, авіаційних форумів та заходів;
  • розвитку туристичної сфери області.

Під час презентації директор Міжнародного аеропорту «Даламан» пан Хамді Гювенч розказав і про те, що весь світ літає дешевше за рахунок бюджетних авіаперевезень компаніями лоу-кост (low-cost-англ.). Так, наприклад, британці літають до Даламану за 20 євро, в той час як херсонці платять за авіаквитки близько 100 євро…

Керівники Херсонщини замислились і видали спільну пропозицію, яку озвучив голова облради Владислав Мангер: «…Під час презентації у нас з Андрієм Анатолійовичем з’явилася дуже цікава ідея: для того щоб у нас квитки на авіа-перельоти були набагато дешевшими — є пропозиція.

Сьогодні фінансування нашого аеропорту складає близько 25 мільйонів гривень ( на рік). При цьому тільки за поточний рік ми прийняли 100 тисяч пасажирів. Якщо кожен з них залишає на Херсонщині хоча б по 500 гривень, то це вже 50 мільйонів…

Тому є пропозиція, щоб Херсон та районні центри (які матимуть прибуток від розвитку аеропорту) виділили ще 25 мільйонів на бюджетне утримання аеропорту Херсон, тоді квитки будуть набагато дешевше, оскільки авіакомпанія закладає у вартість квитка платню за відправлення та прийом літаків, а ми покриємо ці витрати за рахунок бюджетів Херсонщини».

Бажання здешевити вартість авіаквитків для херсонців, за рахунок залучення до нашого міста авіакомпаній — лоукостерів, підтвердив і голова ОДА Андрій Гордєєв: «Для початку треба гарантувати авіакомпаніям (лоукостерам) безкоштовну посадку і обслуговування в нашому аеропорту, а потім воно піде…»

«Херсон – гостинне та затишне місто. Ми закохалися у нього і одразу  почали розробляти стратегію співпраці з КП ХОР «Херсонські авіалінії». Сподіваюся, що сьогоднішня зустріч – це продовження плідної співпраці турецьких авіаліній з Херсонщиною», – зазначив директор Міжнародного аеропорту «Даламан» Хамді Гювенч.

Нагадаємо, що аеропорт Даламан (IATA: DLM, ICAO: LTBS) – міжнародний аеропорт на південному заході Туреччини. Поряд з аеропортами Анталія і Бодрум є одним з трьох діючих аеропортів, які обслуговують цей регіон. Розташований біля однойменного міста в провінції Мугла.

Аеропорт обслуговує довколишні курорти Туреччини, такі як Мармарис і Фетхіє. Також він приймає рейси з близько 120 напрямками у Туреччині, Європі, Північній Африці та на Середньому Сході. Площа аеропорту становить 615 гектар.

Станом на липень 2016 року аеропорт Даламан виконує 21 регулярний рейс та 24 чартерних рейси. Серед чартерних є такі українські авіакомпанії, як Windrose Airlines (літній рейс на Київ), Дарт (постійний рейс на Одесу) та   Azur Air Ukraine (літні рейси на Київ, Львів і Харків).