В Херсонській області втекти від аліментів тепер не вийде

-

Пс... Подпишись на наш телеграм канал

Мы не хотим раздражать вас выпрыгивающей, навязчивой рекламой. Но если вам интересно, что мы пишем - жмите кнопку, подписывайтесь

Картинки по запросу алименты на ребенка«Веселе життя» неплатникам аліментів обіцяє влаштувати обласна юстиція. З 1 грудня в області стартує проект «Чужих дітей не буває», в рамках якого в районах Херсонщини та самому обласному центрі працюватимуть спеціальні мобільні групи. Рейдові бригади, куди увійдуть понад 100 співробітників органів юстиції, яким допомагатимуть поліцейські та представники РДА,  відвідають не лише місця мешкання боржників-аліментників, а й побувають там, де вони працюють. Мета таких заходів  — сприяти поверненню законних виплат неповнолітнім, про які геть забули їхні нерадиві татусі або матусі, бо є й такі. Як повідомив під час прес-конференції начальник Головного територіального управління юстиції в Херсонській області Костянтин Хутковський, в області зареєстровано близько 20 тис. осіб, зобов’язаних платити аліменти, але 4 тис. з них свій батьківський обов’язок ігнорують, повідомляють Новості Херсона/Newscity, з посиланням на  Новий день.

-Є люди, які по 5-6 років не платять, а заборгованість перед дітьми є й по 200 тисяч гривень. Уявляєте, і це при сумі місячних аліментів 1-1,5 тис. гривень! На території області буде створено мобільні групи, я впевнений, у поліції та районних адміністраціях мають інформацію щодо неплатників аліментів і знають, як їх знайти і примусити заплатити дітям суми, які визначив закон. У кінці ж місяця, перед Новим роком, я відзвітую про результати нашої взаємодії, — зазначив Хутковський.

Цьогоріч виконавчою службою юстиції Херсонщини  з неплатників аліментів було відшкодовано 57 мільйонів гривень на користь 24 тисяч дітей. 19 злісних боржників «виловили» просто на кордоні – аякже, відпочинок за межами країни – то святе, а діти почекають! Що найцікавіше, практично одразу, як горе-батьків не пустили на літак, гроші і час заплатити аліменти знайшлися.

Як повідомив начальник ГУ НП в Херсонській області Артур Меріков, з початку 2017 року в регіоні відкрито 308 кримінальних проваджень за ст. 164, за 260-ма фактами розслідування було припинено у зв’язку з погашенням заборгованості і лише одне кримінальне провадження направлене до суду, за рештою ведеться слідство. 170 неплатників аліментів перебувають у розшуку. Питання боротьби з аліментниками на особистий контроль взяв губернатор.

-Я в впевнений, що акція з боротьби з аліментниками буде ефективною, тому що коли є злагоджені дії всіх гілок влади і ми розуміємо, що в основі стоїть дитина, я думаю, все вдасться. Інструментів для захисту прав дитини у даному випадку хоч відбавляй, — зазначив голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв.

Ініціатори рейдів обіцяють – буде для неплатників аліментів і стовп ганьби: прізвища таких порушників з’являться у вільному доступі — на сайті Мін’юсту. Співпадіння чи ні, не відомо, але днями Верховна Рада України збирається закріпити законопроект, прийнятий у першому читанні, про більш жорсткі санкції для неплатників аліментів. У разі прийняття нормативного акту за борг перед власною дитиною втрачатимуть права керування авто та не зможуть носити зброю, якщо така була, а ще – горе-аліментників відправлятимуть на громадські роботи.

Аліментна кампанія в Україні проходить в рамках просвітницького проекту «Я маю право». Одним із його пунктів стало підписання тристоронньої угоди про співробітництво між керівництвом Херсонської обласної державної адміністрації, ГУ НП в області та Головним територіальним управлінням юстиції Херсонщини.

Лента новостей

На Херсонщині взято під варту підозрюваного у розбійних нападах, який протягом трьох років переховувався

Херсoнськoю oблaснoю прoкурaтурoю здійснюється прoцесуaльне керівництвo у кримінaльнoму прoвaдженні...

За вирощування та зберігання конопель чоловік може провести за ґратами до 7 років

Oлешківськoю oкружнoю прoкурaтурoю дo Білoзерськoгo рaйoннoгo суду скерoвaнo кримінaльне...