Вісім років з конфіскацією: вирок херсонському «айдарівцю» Миколі Агапову зустріли вигуками «Ганьба» (фото, відео)

Днями Костянтинівський райсуд Донецької області виніс вирок у справі трьох бійців батальйону «Айдар», серед яких і херсонець Микола Агапов на позивний «Яма».

Миколу Агапова засуджено до восьми з половиною років позбавлення волі з конфіскацією майна, інформує Новости Херсона/. Ще двох бійців «Айдару», які також проходять по справі суд засудив до восьми років позбавлення волі.

За гратами доброволець територіального батальйону «Айдар» Микола Агапов перебував два роки.

10 грудня 2015 року Миколу і двох його товаришів, які перебували на позиції, заарештували. Військовим було пред’явлено звинувачення в порушенні семи статей Кримінального Кодексу України, серед яких найважча – стаття 348 “Посягання на життя працівника правоохоронного органу”.

За словами військовослужбовців, вони затримали невідомого чоловіка на авто, який знаходився на їх позиції, і перевезли затриманого на цьому ж транспортному засобі в штаб. Згодом виявилося, що цей невідомий насправді є місцевим міліціонером, який не мав на момент затримання ніяких розпізнавальних знаків. Оскільки міліціонер був налаштований вороже та були підстави підозрювати його у співпраці з сепаратистами, його було затримано бійцями «Айдару».

За звинуваченням військової прокуратури військовим загрожувало довічне ув’язнення. Втім до суду дійшло лише звинувачення в незаконному заволодінні транспортним засобом міліціонера.

– Ми опинилися віч-на-віч з проблемою прокурорського свавілля на межі диверсії до української армії, – прокоментував на передодні засідання суду сам Микола Агапов на своїй сторінці у Фейсбук.

Сьогодні суддя Олена Наумик оголосила вирок – Миколу Агапова засуджено до восьми з половиною років позбавлення волі з конфіскацією майна. Вирок суду присутні в залі зустріли криками «Ганьба», а обвинувачені подаватимуть апеляцію.

Активісти вже з’ясували, що сама суддя родом із непідконтрольної Горловки Донецької області, де має квартиру.

Нагадаємо, днями на підтримку нашого земляка виступили депутати міськради і громадські активісти, які прийшли до Херсонського апеляційного суду.

Сам Микола Агапов, з позивним Яма (скорочено від «Яма Бусі», що в перекладі з японської означає «священний воїн») народився в Херсоні в 1991 році. У дитинстві втратив батьків, тому змушений був рости в інтернаті. Закінчив херсонське професійно-технічне училище. У 2014 році Микола поїхав на Майдан, згодом приєднався до Херсонської Народної Самооборони. А восени 2014 року 23-річний хлопець пішов захищати Україну в складі територіального батальйону «Айдар». Спочатку він мав статус добровольця, але в 2015 році підписав контракт до закінчення війни. Побратими з батальйону розповідають, що він завжди виявляв неабияку хоробрість в боях.

Оставить комментарий