В Херсоні пройде смолоскипна хода у пам’ять про Героїв Крут

Прес-служба міської ради повідомила про план заходів на День пам’яті Героїв Крут.

29 січня о 16:00 від площі Свободи до Херсонського гідрометеорологічного технікуму ОДЕКУ (вул. Гошкевича, 11 а) відбудеться громадська хода на честь Героїв Крут та воїна АТО Олександра Райхерта –  студента ХГМТ ОДЕКУ, який трагічно загинув у зоні АТО на Донеччині, передає Новости Херсона/Newscity.

О 17:00 цього ж дня відбудеться концертна програма у Херсонському музичному училищі.

О 18:00 – смолоскипна хода в рамках Всеукраїнської акції до Дня пам’яті Героїв Крут від площі Свободи до Алеї Героїв Незалежної України.

Довідка : 29 січня українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами.

Саме тоді на Чернігівщині недалеко від залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, добровольчий Студентський Курінь, що складався із 300 юнаків: студентів Університету імені Святого Володимира, новоствореного Українського Народного Університету та гімназисти Київських гімназій, відстоюючи право українського народу жити у власній державі, вступили нерівний бій із більшовицькими військами, чисельність яких налічувала близько 5 тисяч.

Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні.

Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва.

Оставить комментарий