На Херсонщині розділяти сміття люди готові, а влада — ні

-

Пс... Подпишись на наш телеграм канал

Мы не хотим раздражать вас выпрыгивающей, навязчивой рекламой. Но если вам интересно, что мы пишем - жмите кнопку, подписывайтесь

На Херсонщині розділяти сміття люди готові, а влада — ніНеготовими виконувати норми закону, що з 1 січня 2018 року забороняють захоронення несортованого і нереробленого сміття, виявилися органи місцевого самоврядування на Херсонщині.

«Питання це дуже наболіле, — зізнається веселівський сільський голова Бериславського району Людмила Аннас. — І наша сільрада, і більшість моїх колег не мають необхідного транспорту. Що робити з цим — не знаємо», передає Олешки.city.

Аналогічні питання ставлять й інші сільські голови Бериславщини. «Може ж так статися, що відповідні служби почнуть штрафувати всіх порушників. А як зробити, щоб не допускати цього порушення?» — не розуміє селищний голова Козацького Андрій Чирко.

— Жоден район не виявився готовим до запровадження нових норм. І ми не можемо зрозуміти як будемо здійснювати цю ситуацію, — констатує голова райради Володимир Коновалов.

За словами голови райдержадміністрації Олександра Гомона, обласне керівництво обіцяє запустити проект будівництва сміттєпереробного заводу «десь в Олешківському районі». Проте сільські голови до подібних планів ставляться скептично: вони надто добре пам’ятають схожі утопічні обіцянки побудувати сміттєпереробні заводи в Новій Каховці, Каховці і тому ж Бериславському районі.

Що ж стосується законодавства, то дійсно, з внесенням змін до ЗУ «Про відходи», з 1 січня органам місцевого самоврядування заборонено захоронення неперероблених побутових відходів на полігонах. Відповідно, міста і села повинні забезпечити сортування сміття за видами для подальшої переробки і утилізації. Однак подібні зміни неможливі без появи сміттєпереробних підприємств у регіоні та внесення змін у структурах діючих тарифів на вивезення відходів і неминучого істотного підвищення тарифів на несортоване сміття.

Утім, якщо влада виявилася до всіх цих змін неготовою, то жителі міст де нові правила стали реальністю, — навпаки. Приміром, у Новій Каховці під час експерименту кілька років тому люди охоче сортували сміття і викидали його у відповідні контейнери. А в невеличкому Таврійську вже кілька років люди охоче сортують пластикові відходи.

— Це починалося як експеримент, — розповів міський голова Микола Різак. — Ми самі були дуже здивовані, коли побачили, що люди дуже охоче на нього відреагували. Тож встановили більше відповідних контейнерів, закупили спеціальний прес для пластика. Ініціатива прижилася, ми навіть не очікували на такий успіх.

Олег БАТУРІН.

Лента новостей

Депутаты назвали сегодняшнее заседание сессии нарушением регламента

Сегодня в городском совете мэр собрал заседание внеочередной депутатской...

Оперативники вилучили арсенал військових засобів ураження в будинку жителя Скадовська

Oперaтивники Скaдoвськoгo рaйoннoгo відділу пoліції прoвели  сaнкціoнoвaний oбшук зa...

Херсонский депутат призвал коллег вспомнить об избирателях

Сегодня на внеочередной сессии городского совета должны рассмотреть 12...