У Херсоні вшанували пам’ять Великого Кобзаря

-

Пс... Подпишись на наш телеграм канал

Мы не хотим раздражать вас выпрыгивающей, навязчивой рекламой. Но если вам интересно, что мы пишем - жмите кнопку, подписывайтесь

Тарас Григорович Шевченко – пророк і провідник українців на шляху до миру й незалежності всієї державиДень Народження геніального українського поета, митця й борця за свободу України Херсонщина відзначила урочистим мітингом на площі біля погруддя Тараса Григоровича Шевченка.

Саме сьогодні, 9 березня, він народився у 1814 році у селі Моринці Черкаської області, пише Новости Херсона/Newscity.

На заході зібралася велика кількість людей: молодь і студентство, військові, громадські діячі та активісти, представники різних національних меншин, поети та письменники Херсонщини й представники обласної та міської влади.

Значення постаті Тараса Григоровича Шевченка для українського народу важко переоцінити. Шевченко – це митець, художник, який відкрив для української нації двері в майбутнє. Він є гарантом нашої вічності. І сьогодні біля цього погруддя дуже хочеться просто і по людські сказати: «Тарас Григорович, з днем народження!».


Так, голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, присутній на урочистому мітингу, зазначив:

«Тарас Григорович Шевченко завжди з нами. Його вірші, як молитва, на вустах бійців на Сході України, всіх, хто стояв на Майдані за світле й мирне майбутнє держави, волонтерів. Він – справжній Пророк українства, яке скрізь століття історії не зупиняється доводити світовій спільноті власну самобутність, незламність, нескореність і незалежність».

Дійсно, Шевченко присутній в національній пам’яті, а накопичене століттями прагнення бути вільними, думки Кобзаря настільки зараз сконцентрувалися в суспільстві і вилилися назовні, що зломити дух волі вже нікому не під силу. Нація згуртувалася.
На честь великого поета й патріота під час заходу звучали вірші його й про нього у виконанні херсонської поетеси Любові Пронько, «Заповіт» Тараса Григоровича, продекламований різними мовами у виконанні учнів Херсонської загальноосвітньої школи І і ІІ ступенів №16 із вивченням мов національних меншин.


Шевченко – Пророк. Невипадково кругла дата 200-річчя з дня його народження припала на переломний момент нашої історії. Увесь революційний час на Майдані був присутній мистецький образ Тараса Шевченка, це – і великий портрет Кобзаря на сцені, плакат на КМДА, плакати й наліпки з Шевченком по всій території Майдану й прилеглих до нього вулицях. Художники створили також приближений до запитів часу художній образ Шевченка з шинами на барикадах, в обладунках сотника Самооборони, на береті Че Гевари, в образі могутнього супермена і т. п. Також великий портрет Тараса Шевченка був викладений з маленьких фотографій людей і поміщений на згорілому Будинку профспілок і, традиційно, на ялинці Майдану –  унікальному експонаті революційної народної творчості. Портрет Шевченка знаходиться зверху над фото загиблих героїв Небесно Сотні на Майдані. А на Інститутській, на місці найбільшого розстрілу людей, кругом прикріплені аркуші  з надрукованими віршами Тараса Шевченка. Також по всіх містах України люди поминали Героїв Небесної Сотні молитвами і віршами Кобзаря.


«Реве та стогне Дніпр широкий». З цих слів із поеми «Причинна» розпочинається «Кобзар» великого Тараса. З цих слів йде початок  Шевченка, як поета. Так і прості, доступні і водночас геніальні рядки стали відомою народною піснею.

Особливо зворушливо прозвучало виконання всім Майданом пісні “Реве та стогне Дніпр широкий” у вечірні хвилини 18 лютого 2014 року, коли впритул над Майданом зібралися всі сили режиму, щоб задушити його жорстоким штурмом. Люди вірили, що  в небезпечну годину з ними дух Тараса і Господь.

Саме тому сьогодні було вирішено започаткувати нову традицію – в День Народження Тараса Григоровича Шевченко всім разом, як тоді на Майдані, великим спільним хором співати саме цю пісню, аби її почув величний Дніпро і підхопила вся Ненька Україна.


І всі разом заспівали! І вшанували пам’ять геніального поета й пророка Тараса Григоровича Шевченка покладанням до погруддя квітами.
Адже Шевченко – поет усього людства. Він виходить за межі однієї країни. Його заклик до братерства й любові, до правди й справедливості, а над усе, до волі, його Заповіт має всесвітній відголос.

Лента новостей

Белоснежная улыбка быстро и просто

Голливудская улыбка давно стала предметом восхищения многих фанатов селебрити...

Рибпатрульні Херсонщини у Рибальчанському жолобі затримали порушника.

13 трaвня 2021 рoку Держaвними інспектoрaми Херсoнськoгo рибooхoрoннoгo пaтруля...

ЗСУ провели тренування розрахунків РСЗВ «Ураган» поблизу окупованого Криму

Непoдaлік кoрдoну з oкупoвaним Кримoм підрoзділи реaктивнoї aртилерії, щo підпoрядкoвaні...