На десятьох акул у Херсоні стало більше! Але не у Дніпрі, і, в жодному разі, не в Чорному чи Азовському морях… Мовиться про інше – про «акул пера»!

На факультеті філології та журналістики Херсонського державного університету студенти захищали дипломні роботи на здобуття ступеню вищої освіти «магістр». Приємно, що більшість випускників вже працюють за фахом і знають, чого хочуть від професії і життя.

Обрані ними теми досліджень – актуальні, як кажуть «на часі» – це й інформаційна війна в інтернет-виданнях, і реалізація європейських стандартів з прав людини в роботі журналіста, і зарубіжний та вітчизняний досвід створення суспільного мовлення, передає Новости Херсона/Newscity.

Також здобувачі доповідали про якісну пресу країн Європи, досліджували рекламні тенденції на сторінках херсонських видань початку ХХ сторіччя, здійснювали аналіз сучасних технік телевізійного портретного інтерв’ю та ще багато іншого.

В цілому хочу відзначити високий рівень підготовки випускників. Вони творчі, ініціативні, не бояться братися за складні теми, вміють працювати з джерелами та публічною інформацією, схильні до аналітичного мислення, і головне – прагнуть до професійного розвитку й самовдосконалення.

Дякую декану факультету філології та журналістики Володимиру Олексенку, завідувачеві кафедри соціальних комунікацій Ользі Рембецькій та усім викладачам і науковим співробітникам, які готують нові конкурентноспоможні кадри.

Впевнена, що з новим ректором Олександром Співаковським факультет стане ще більш потужним, а проект Медіа-Полігон буде дієвим майданчиком для діалогу і становлення свободи слова в Україні.

На сам кінець кілька настанов для журналістів-початківців, які висловлю уривком з усім відомої дитячої казки “Аліса в Країні Чудес”: «Дитя моё, никогда не произноси слова только за то, что они красивые и длинные. Говори только о том, что понимаешь…»

Тому перш ніж про щось говорити, розберіться у темі, використовуйте прості речення та слова, і якщо є можливість, то іншомовне слово замініть українським аналогом. Будьте допитливими, переконливими, оперуйте фактами, а не емоціями.

Пам’ятайте, що слово, то є сильна зброя, і в гонитві за сенсацією не забувайте про журналістську відповідальність. Бажаю усім успіхів і задоволення від роботи!

Елеонора ГУСЬКОВА

Оставить комментарий