Делегація Литовської Республіки поспілкувалися з херсонською молоддюСьогодні у Херсонському державному університеті відбулось відкриття пересувної виставки «Формула безпеки Україна-НАТО», яка присвячена 20-річчю підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північно-Атлантичного договору.

За словами заступника аташе з питань оборони Литовської Республіки Міндаугас Бабонас виставка «Формула безпеки Україна-НАТО» охоплює історію створення та існування Альянсу, питання співробітництва України і НАТО в різних сферах. Особливістю виставки є наочне розвінчування міфів про діяльність НАТО, повідомляє Новости Херсона/Newscity.

«Мені дуже приємно бачити стільки молоді сьогодні. Згадуючи 2014 рік, коли Україна обрала свій шлях, я не сумніваюся, що він не зміниться. Зараз все залежить від вас – молоді. Дорога до НАТО не проста. Наша країна туди ішла 10 років. Треба було міняти розуміння, менталітет, стандарти. НАТО – це не добродіяльна організація. Кожна країна повинна внести свій вклад. Зараз НАТО представляє 29 країн і кожна країна вносить щось своє. Я вірю, що перемога буде за вами», – наголосив Міндаугас Бабонас.

Після представлення виставки Міндаугас Бабонас разом з командиром навчального полку Збройних Сил Литовської Республіки Алексеюс Гейжевскіс у неформальній обстановці поспілкувалися з студентами Херсонського державного університету та розповіли про історію незалежності Литви.

Алексеюс Гейжевскіс прокоментував сучасну ситуацію в Україні очима литовських оглядачів. Особливу зацікавленість присутніх викликала розповідь про шлях Литви до незалежності і її вступ до НАТО І ЄС. Пан Гейжевскіс підкреслив, що таким же шляхом, але більш складним і виснажливим йде зараз Україна. Тому історія незалежності Литви має бути взірцем для прогресивних українців.

Нагадаємо, що виставка проводиться за підтримки Міністерства інформаційної політики України, Українського кризового медіа-центру, Центру інформації та документації НАТО в Україні.

Триватиме виставка з 21 травня по 1 червня включно.

 

Оставить комментарий