Цьогоріч ягодою можна буде поласувати вже на початку червня.

Вже 10-11 червня на теплицях Херсонщини очікують на перший врожай кавунів. Про це розповів Володимир Лимар, директор Південної дослідної станції баштанництва НААН України (Голопристанський район Херсонщини), повідомляє «ІнфоШувар», повідомляє Новости Херсона/Newscity.

«П’ять років тому ми досліджували технологію вирощування кавунів і динь в теплицях. Тоді перший урожай вдавалося отримати на початку червня. Але в зв’язку з глобальним потеплінням терміни дозрівання баштанних «зрушили» на два тижні. І тепер кавуни ранніх сортів, що ростуть під плівкою, можуть з’явитися на ринках вже 10-11 червня. А польовий кавун піде на продаж в першій декаді серпня, а не в середині місяця, як зазвичай», — прогнозує Володимир Лимар.

Ціна кавуни цього літа залежатиме від врожаю і від попиту серед населення, кажуть експерти. Тож конкретних цифр не називають.

Водночас видання повідомляє, що на полицях херсонських супермаркетів уже з’явилися перші кавуни за ціною 100 грн/кг. Покупці підозрюють, що така неймовірна дорожнеча цієї ягоди обумовлена експортом з віддалених південних країн. Однак фахівці говорять, що кавуни можуть бути і вітчизняними — тепличними.

Оставить комментарий