Питання надання допомоги онкологічнохворому населенню Херсонської області загострюється
Українська система охорони здоров’я на шляху реформування.

Однією з основних ключових змін у Концепції реформи є впровадження сучасних інформаційних технологій у роботу лікувально-профілактичних закладів та створення електронної системи охорони здоров’я eHealth, передає Новости Херсона/Newscity.

Нажаль, Херсонська область займає 3 місце за рівнем онкологічної захворюваності. Станом на 1 січня 2018 року на обліку перебуває 3% населення області. Це зумовлено багатьма факторами і питання вважалося гострим не один рік.

Саме тепер в процесі медичної реформи до херсонського онкодиспансеру прикута увага представників різних гілок влади.

Херсонський обласний онкологічний диспансер – єдиний в південному регіоні спеціалізований лікувальний заклад, який має всі готові приміщення для встановлення сучасного обладнання. Адже ще в 2009 році було ведено в експлуатацію 4-поверховий радіологічний корпус, який відповідає всім санітарним нормам та вимогам. На його будівництво вже пішло більше 35 млн грн з державного та обласного бюджетів.

В той же час, оснащення онкодиспансеру сучасним медичним обладнанням становить поки що 48 відсотків. За словами керівництва диспансеру, для закупівлі обладнання необхідно ще виділення коштів у сумі 40 млн грн.

На минулому тижні Херсонщину відвідала Уповноважений Верховної ради України з прав людини Людмила Денісова та завітала до Херсонського обласного онкологічного диспансеру. Вона наголосила на тому, що Держава повинна подбати про якісне обладнання для онкологічних диспансерів.

«Питання надання допомоги онкологічнохворому населенню Херсонської області сьогодні постає надзвичайно гостро. Наразі закупити сучасне обладнання лише за кошти обласного бюджету немає можливості. Тому допомогти придбати обладнання має державний бюджет. Адже наші громадяни мають право на належне медичне забезпечення!», – резюмувала Людмила Денісова.

За словами заступника голови облдержадміністрації Андрія Балоня оновлення матеріально-технічного оснащення онкодиспансеру – одне з пріоритетних питань на Херсонщині сьогодні.

Саме тепер, в процесі медичного реформування, розбудова онкодиспансеру знаходиться в плануванні  конкретних програм з розвитку медичної сфери області.

«Вже виділені кошти з обласного бюджету на придбання пересувного мамографу вартістю 7 млн грн та мамографічної системи експертного класу – 13 млн грн. Практично всі бюджети місцевих рад взяли участь у співфінансуванні на закупівлю сучасного технічного обладнання. Більше того, рішенням сесії обласної ради, що відбулася 23 грудня 2017 року, в обласному бюджеті на 2018 рік передбачено 1,5 млн грн на придбання онкопрепаратів для надання якісної невідкладної допомоги мешканцям області», – підкреслив Андрій Балонь.

Констатуючи Людмила Денисова наголосила: «Онкологічний диспансер у Херсоні має стати провідним закладом європейського рівня і регіональним центром для областей півдня України».

Оставить комментарий