Запроваджено авансову сплату туристичного збору

Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що з 1 січня 2019 року набули чинності новації щодо справляння туристичного збору.

Зокрема, введено терміни «внутрішній туризм» – переміщення в межах території України та «в’їзний туризм» – прибуття на територію України та/або переміщення в її межах.

Розмір туристичного збору для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення визначається як відсоток від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року. Для внутрішнього туризму ставка визначається в межах до 0,5 відс. (у 2019 р. – не більше 20,86 грн.), а для в’їзного туризму – до 5 відс. (у 2019 р. – не більше 208,65 грн.). Раніше розмір збору розраховувався від вартості отриманих послуг на проживання.

Всю належну суму збору громадянин має сплатити податковому агенту безпосередньо перед отриманням послуг із тимчасового розміщення: розміщення платника збору у місцях проживання (ночівлі) здійснюється виключно за наявності у нього документа про сплату туристичного збору.

Також запроваджено поняття податкового агента для справляння туристичного збору. Перелік податкових агентів та інформація про них розміщуються й оприлюднюються на офіційному веб-сайті місцевої ради.

Відтепер введено авансову сплату туристичного збору – до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому – до 28 (29) включно).

Окрім того, Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено ст. 16317, якою за порушення порядку справляння туристичного збору передбачено накладення штрафу у розмірі: на податкових агентів – 100 (200 – за повторне порушення) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на платників – 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Звертаємо увагу на те, що вказані зміни повинні бути враховані як місцевими радами при прийнятті рішень, так і безпосередніми виконавцями – податковими агентами (закладами розміщення) та платниками (туристами, відпочиваючими).

 Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі