Херсонський біотехнологічний центр – на межі банкрутства

Станом справ у Південному біотехнологічному центрі (Херсон) зацікавилися державні аудитори.Це підприємство тривалий час постачало аграріям краю оздоровлений посадковий матеріал. Але вже рік воно ніяк не «виборсається» з фінансової прірви, перебуваючи на межі банкрутства, припинивши виконувати свою надважливу роботу та накопичивши 343 тисячі гривень боргу із зарплати.

Однак його цілком можливо вивести з кризи, вважають фахівці Південного офісу Держаудитслужби України. Адже біотехнологічний центр розпоряджається земельними ділянками загальною площею понад 170 гектарів, має обладнану лабораторію для мікроклонування рослин тощо. Та й гроші для відродження підприємства знайти можна, бодай для старту. Адже аудитори з’ясували, що Південний біотехнологічний центр сам є кредитором на 200,3 тисячі гривень, але стягнення боргу не здійснюється, фінансові плани з оздоровлення господарської структури відсутні.

Експерти, однак, переконують: Мінагрополітики України доцільно було б надати центру принаймні позику для відновлення повноцінного господарювання на землі. А вже отримані доходи «витягнули» б і науку.

Голос України