До обласного центру повертається забутий лікнеп для тролейбусників.

МКП «Херсонелектротранс» переконав чиновників Міністерства освіти і науки України і підприємству видали ліцензію на водійські курси. Колись Херсон вже навчав тролейбусників, але 9 років тому, коли «Херсонелектротранс» переживав найгірші часи, відповідну ліцензію тут «профукали». До речі, отримати фах водія тролейбуса в Україні можливо мало де – Київ, Івано-Франківськ, Миколаїв, відтепер же в цьому переліку буде й  Херсон.

Зараз у Херсоні навчання проходить перший набір  бажаючих стати водієм тролейбуса. Таких 15-ть, вік кандидатів у шофери різний і на підприємстві кажуть, що це не принципово, головне, щоб учень був повнолітнім. Вивчити на водія тролейбуса тут обіцяють всього за 4 місяці. Заняття проходять у робочі дні, кожне триває не менше 6-ти годин. Тим, хто прийшов на курси не від центру зайнятості, навчання оплачує підприємство, решті – держава. Випускники курсів отримають сертифікат  про опановану спеціальність «водій тролейбуса», а вже водійську категорію, третю, їм присвоять після іспитів у поліції. І тільки після цього почнуться трудові будні за кермом «рогатого». Всі учні курсів підписали угоду з МКП «Херсонелектротранс», за якою зобов’язані відпрацювати на підприємстві не менше року.

Сьогодні на МКП «Херсонлектротранс» працюють 70 водіїв і їх катастрофічно не вистачає, люди працюють з перевантаженням. Середня зарплата водія на підприємстві досить пристойна – 12 тис. гривень. А є й такі, що отримують близько 20-ти тис. гривень у місяць, «барабанячи» шість днів на тиждень, цікаво, що здебільшого, це жінки. Новачку — водію III класу гарантується зарплата — 6973 гривні, це без надбавок і премій, які зазвичай передбачені – зазначили на підприємстві.

Марина САВЧЕНКО

Оставить комментарий