Щодня люди з обмеженими можливостями вимушені долати тортури у вигляді жахливих тротуарів, відсутності пандусів або понижених бордюрів.

Аби зробити місто доступнішим та полегшити життя особам з інвалідністю, міська рада затвердила цільову програму «Доступний Херсон».

Як зазначено на сайті Херсонської міської ради, дана програма розрахована на 2019-2023 роки. Продовж п’яти років планується облаштовувати місто та заклади загального користування для людей з обмеженими можливостями. А саме планується встановити пандуси, електропідіймальні механізми та спеціалізовані туалетними кабінками.

«Що стосується пандусів, то у 2018 році було установлено п’ять за адресами: 200 років Херсона, 43, Сенявіна,166, Комкова, 76-в та інші. На ремонтні роботи витрачено з міського бюджету 144 тисячі гривень. У цьому році планується витратити 160 тисяч гривень. Наразі ведеться відбір об’єктів з фондом «Інвалідів», щоб розставити їх першочергово. Також враховуються звернення громадян та громадських організацій»,-розповіла начальниця відділу зв’язків з громадськістю Департаменту ЖКГ Тетяна Дерябіна.

Окрім цього до програми «Доступний Херсон» долучилося управління соціальної політики.

Як зазначає начальник управління Олена Рузгіс«Ми відповідаємо за відшкодування коштів на заходи та послуги, які надаються людям з особливими можливостями. Більша частина витрат пов’язана із перевезенням спеціально пристосованим транспортом «Соціальне таксі». Так, у поточному році на виконання вищевказаних послуг міському бюджеті передбачено понад 465 тисяч гривень».

Також за словами Олени Вячеславівни, впровадження цієї послуги допоможе вирішити проблеми з перевезення осіб з інвалідністю до об’єктів інфраструктури міста Херсон, а також усунути бар’єри, що заважають у задоволенні їхнім повсякденним потребам.

Гривна

Оставить комментарий