Днями в приміщенні Митниці ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, для керівників підприємств, які здійснюють експортно/імпортні операції на території України та представників суб’єктів господарювання, які здійснюють декларування за договорами про надання послуг митного брокера, проведена зустріч – презентація пілотного проекту «єдиний рахунок».

На зустрічі були розглянуті питання, стосовно пілотного проекту з переведення підприємств на обслуговування через «єдиний рахунок». Це – новий етап у спрощенні митних процедур, над яким в ДФС довго працювали. Вжито низку заходів нормативно-правового характеру, розроблено принципово нове, сучасне програмне забезпечення для здійснення прямих комунікацій між ДФС та Казначейством, як у процесі обліку надходження коштів від підприємств, так і у процесі переведення коштів до Державного бюджету України.

За допомогою відео презентації було детально розглянуто фази переведення: перша з яких триватиме з 23 січня по 17 лютого 2019 року, друга фаза розпочнеться з 18 лютого 2019 року та триватиме до 15 березня 2019 року.

Учасники зустрічі позитивно оцінили зручність такого нововведення у використанні, особливо для суб’єктів зовнішньо – економічної діяльності, які здійснюють митне оформлення вантажу в різних митницях. Адже при здійсненні митного оформлення товарів у декількох митницях зникає необхідність перерахування коштів підприємства на депозитні рахунки багатьох митниць.

Запровадження єдиного казначейського рахунку передбачає сплату платником податків безпосередньо на єдиний казначейський рахунок. Це дозволить представникам бізнесу зменшити час митного оформлення товарів та вільно обирати місце оформлення, оскільки кошти обліковуватимуться в одній картці – особовому рахунку суб’єкта ЗЕД, а завдяки автоматизованій системі митного оформлення «Інспектор», митне оформлення із використанням зазначених коштів здійснюватиметься у будь-якій митниці.

Наприкінці зустрічі, керівниками митниці, було зазначено, що під час проведення пілотного проекту всі проблемні питання, які виникатимуть в учасників, будуть оперативно опрацьовуватися для їх вирішення та удосконалення системи. Всім учасникам робочої зустрічі було запропоновано прийняти участь у другій фазі пілотного проекту.

Оставить комментарий