Поліція Херсонщини закликає учасників виборчого процесу діяти в рамках виборчого законодавства

Шановні мешканці Херсонщини, представники політичних сил та кандидатів на пост Президента України!

Нагадуємо, що у своїй діяльності поліція дотримується політичної нейтральності, рівного та однакового підходу по відношенню до кожного кандидата на пост Президента України.

Поліція забезпечує реагування на всі повідомлення стосовно виборчого процесу та ретельно перевіряє кожну інформацію щодо виявлених порушень.

Інформуємо, що за порушення виборчого законодавства передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Кожному правопорушенню, навіть самому дрібному, буде надана правова кваліфікація з послідуючим вжиттям заходів згідно з чинним законодавством.

Так, відповідальність за адміністративні правопорушення, що посягають на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення, зазначені у статтях КУпАП (з 212-7 до 212-21). У Кримінальному кодексі України відповідальність за злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина зазначена у статтях 157 – 160 ККУ.

На теперішній час найбільш поширеним правопорушенням є виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. За це передбачена адміністративна відповідальність згідно зі ст.212-13 КУпАП. Також адміністративне покарання очікує тих, хто розташовує передвиборчу агітацію без дозвільних документів або у непризначених для цього місцях (ст.212-14 КУпАП).

Окремо звертаємо увагу на недопустимість здійснення незаконного фінансування чи роздачі коштів або підкупу виборців. При цьому, ст.160 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність для обох сторін – того, хто пропонує гроші, і того, хто їх бере. Одержувачу коштів загрожує покарання від штрафу до 2-х років обмеження волі. Максимальне покарання для особи, яка вчинила підкуп, — до 7 років позбавлення волі.

Шановні громадяни! Поліція вживає усіх заходів, щоб її дії були відкритими та прозорими. Тому, якщо ви маєте інформацію про будь-які порушення виборчого законодавства, повідомляйте за телефоном «102». Незалежно від партійної належності, поліцейські оперативно реагуватимуть на кожне повідомлення про ймовірні порушення виборчих прав з наданням правової оцінки згідно з чинним законодавством.

Відділ комунікації поліції Херсонської області