На Херсонщині є перший випадок булінгу визнаний судом

Перше рішення Феміди щодо булінгу з’явилося на Херсонщині.

Високопільський районний суд виніс постанову про накладення штрафу на місцевого мешканця за цькування його сином школярки. Як повідомили у прес-службі Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, місяць тому у будівлі Орлівського навчально-виховного комплексу (Кочубеївська ОТГ) восьмикласник підняв руку на дівчинку, школярка отримала тілесні ушкодження. За словами батька, син запевнив його, що травми були завдані не навмисно. А от свідки говорили протилежне. Суддя визнав конфлікт булінгом. І тепер батько має сплатити за свого неповнолітнього сина 1700 грн штрафу та 384 гривні судового збору.

19 січня 2019 року в Україні набрав чинності закон щодо протидії булінгу. Відтепер цькування неповнолітніх карається штрафом (850-1700 гривень) або громадськими роботами терміном від двадцяти до сорока годин. За повторне цькування або булінг, вчинений групою осіб, штраф становитиме вже від 1700 до 3400 грн.

Нагадаймо, при Головному територіальному управлінні юстиції у Херсонській області працює антибулінговий штаб з «гарячою лінією» (099-328-75-15). З початку року сюди надійшло 11 звернень про можливі цькування школярів, за фактом яких проводяться перевірки.

Джерело

Оставить комментарий