“Космічні” технології діють проти комунальних злодюжок

Stove. Cook stove. Modern kitchen stove with blue flames burning.

Для боротьби з розкрадачами води, газу та електроенергії постачальникам послуг доводиться витрачатися на впровадження найсучасніших викривальних технологій, які ще кілька років тому вважалися б “космічними”.

Так, у акціонерному товаристві “Херсонгаз” уже працюють лазерні детектори й камери-зонди для дистанційного виявлення незаконних підключень та місць витоків голубого палива з трубопроводів – навіть підземних. Техніка вельми недешева, але завдяки їй вдалося виявити кілька хитрих прихованих підключень поза лічильниками в Херсоні, місті Гола Пристань та селищі Велика Олександрівка. І тепер охочі до газової “халяви” сплатять загалом майже чотириста тисяч гривень відшкодування: або добровільно, або через суд.

А от у курортному Генічеську знайшли спосіб протидіяти підкручуванню приладів обліку води за допомогою магнітів. Місцевий водоканал також не пошкодував грошей на закупівлю нових індикаторів впливу магнітного поля на лічильники. У разі виявлення слідів такого впливу інспектором винуватець змушений буде оплатити витрати води за максимальними нормами споживання, або ж, у випадку відмови, його оселю відключать від водогону. І невідомо, що вдарить дошкульніше.

Джерело

Оставить комментарий