Херсонська міськрада програла черговий суд по «пропускному режиму» для журналістів

Колегія П’ятого апеляційного адміністративного суду міста Одеси не задовольнило скаргу Херсонської міськради на рішення суду про скасування «пропускного режими» для журналістів.
Нагадаємо, що минулого року депутати міської ради проголосували за правки до регламенту роботи, якими організовувався своєрідний «пропускний режим» в частину сесійної зали міськради, де знаходяться пульти для голосування.

Від фотографів і операторів ЗМІ вимагалося подавати за 3 дні відповідну заявку на ім’я секретаря на дозвіл фото і відеозйомки в сесійній залі.

Причиною такого нововведення стали дії відомого провокатора, який неодноразово захоплював трибуну і влаштовував бійки під час засідання сесії.

У листопаді минулого року журналістка Євгенія Вірлич подала в суд на міськраду і виграла його, скасувавши дані положення регламенту. Однак юристи міської ради подали апеляційну скаргу.

Колегія суддів Апеляційного суду розцінила правки в регламент як незаконні і порушують права журналістів. Також судді зазначили, що міська рада не може на рівні регламенту регулювати питання доступу журналістів до сесійної зали і використання ним техніки.

Рішення суду вступило в силу і у міськради є 30 днів на подачу скарги до Верховного Суду України.

Джерело