Українці готові витрачати гроші на відпочинок у Херсонській області

Туристичному бізнесу півдня бракує професійних кадрів.

За якихось два роки туристична галузь на Херсонщині зробила величезний крок уперед. У цьому переконана експертка з креативного розвитку в туризмі зі Львова, голова Громадської ради при Управлінні туризму Львівської міськради Тетяна Гончаренко, яка побувала на шостому Таврійському туристичному конгресі, що відбувся у Новій Каховці.

— Як на мене, Херсонська область можна назвати майбутнім конкурентом і центром туризму в Україні, — вважає вона. — Хоча тут нема достатньої інфраструктури, сервіс і об’єкти гостинності подеколи живуть ще в попередньому десятилітті, але все це можна виправити — було б бажання. А воно є! Особисто я відчула прогрес і зміни, що відбулися тут за останні два роки, з часу мого попереднього візиту на Херсонщину. І відбулися ці зміни завдяки конкретним людям, які почали проводити фестивалі спаржі і полуниці, фітнес-тури. Також до Херсонщини почали активно їздити автобусні туристичні тури з інших регіонів.

Бажаючим подорожувати Херсонщиною туроператори вже сьогодні готові запропонувати різноманітні екскурсійні пакети. Причому, вони охоплюють не лише такі розкручені місця як біосферний заповідник “Асканія-Нова” або винні і коньячні підприємства, а й сироварню у маленькій степовій Мар’янівці, відвідування водоспадів у Козацькому, “Лемурійського озера” в Чаплинському районі та багато інших.

Українці готові витрачати гроші на відпочинок у Херсонській області

Учасникам туристичного конгресу презентували й туристичний кластер “Соляна дорога”, що об’єднав 53 локації на території 17 громад Білозерського, Олешківського, Голопристанського, Каланчацького Чаплинського, Каховського, Генічеського і Бериславського районів загальною протяжністю 378 км. За словами його засновників, цей туристичний кластер містить культурні, історичні і навіть гастрономічні пропозиції для гостей області та інноваційні дестинації активних та екологічних розваг.

Про готовність українців витрачати гроші на туризм під час конгресу говорили й інші гості. На прикладі Хмельницької області про це розповів екс-міський голова Кам’янець-Подільського, перший віце-президент Всеукраїнської громадської організації “Клуб мерів” Олександр Мазурчак.

— [На початку 2000-х років] у Кам’янці-Подільському працювали лише 2 отелі, заповнені в кращому випадку на 16%. Сьогодні готелів і хостелів там уже 50 і їх наповненість перевищує 60%. Якщо ж до них додати нелегальні готельні об’єкти, то їх загалом буде нараховуватись біля 90. Це свідчить про інтерес до нашого міста у туристів і їх бажання приїжджати до нас знов і знов, — сказав він.

Українці готові витрачати гроші на відпочинок у Херсонській області

Павло Ярмій в центрі і Олександр Мазурчак на відкритті туристичного конгресу у Новій Каховці

Не забули згадати на конгресі і проблеми туристичної галузі Херсонщини. За словами голови правління Таврійського об’єднання територіальних громад Павла Ярмія, однією з основних є нестача професійних кадрів.

— Сподіваюсь, що завдяки нашим гостям з різних куточків України і інших країн ми зможемо знайти відповіді на болючі питання, — підсумував Павло Ярмій. — Адже серед них є ключові експерти, які знають як організувати і провести неординарний фестиваль або туристичний проект, зробити його стильним, яскравим і перспективним з точки зору монетизації і подальшого розвитку території.

Олександр ПІТОЄВ