Херсонська пустеля серед літа вкрилася делікатесними грибами

-

Пс... Подпишись на наш телеграм канал

Мы не хотим раздражать вас выпрыгивающей, навязчивой рекламой. Но если вам интересно, что мы пишем - жмите кнопку, подписывайтесь

Несподіваний, але дуже щедрий подарунок зробила людям і звірятам Олешківська пустеля на Херсонщині.

Після серії рясних дощів на початку літа піщані дюни, засаджені рукотворними сосновими лісами, зненацька вкрилися суцільним килимом відбірних білих грибів! Зрідка вони там з’являлися й минулими роками, але далеко не в такій кількості. Скажімо, у зеленому масиві між селами Раденське і Костогризово Олешківського району компанія херсонців за якихось п’ять годин набрала на чотирьох близько трьох відер лісових делікатесів. Кажуть, якщо пощастить, можна натрапити на “вдалу” галявину, і за кілька хвилин набрати з піввідра! Окрім білих, часом трапляються маслюки і зрідка навіть трюфелі, що їх так цінують гурмани.

Втім, гриби можна й не збирати самотужки. Місцеві жителі зараз потягли на придорожні ринки центнери лісових делікатесів у свіжому, засоленому та маринованому вигляді (звісно, такий ґешефт нелегальний, але комерсантів це не обходить). Щоправда, й ціна білих доходить до 150 гривень за кілограм, бо їх збір у сорокаградусну спеку — справа нелегка. Кожному грибочку вклонися, потім додому довези та від піску відмий — часу й зусиль це забирає багатенько, пояснюють торговці.

Утім охоронці природи закликають любителів “тихого полювання” не надто захоплюватися — вчасно зупинитися, і поділитися бодай дещицею від щедрот пустелі з братами нашими меншими. “Не треба підгрібати все під себе — лишайте старі гриби на місці, — радить головний лісничий Олешківського лісгоспу Херсонщини Марія Глод. — Адже ними охоче ласують білки, зайці та їжаки. Крім того, вони виділяють спори, якими розмножуються. Помірні запити людей сьогодні — запорука грибних “врожаїв” у наступні роки”.

Не треба забувати й про те, що нині триває пожежонебезпечний період. Відтак, і відвідування лісів (у тому числі й рукотворних насаджень Олешківської пустелі) на Херсонщині обмежене. Але хто з нас звертає увагу на якісь там заборони, якщо в лісах “халявні” гриби у небаченій кількості повиростали!

Джерело

Лента новостей

Херсон обратно может остаться без бюджета на 2020 год

Несмотря на то, что вчера во время внеочередного пленарного...

В Херсоне приняли бюджет на 2020 год

Сегодня в Херсоне народные избранники смогли проголосовать за проект...

В Херсоне сформировали новый состав исполкома

Из состава исполнительного комитета вывели народного депутата Викторию Вагнер,...

В Херсоне запустят ночные автобусы

Об этом сегодня заявил директор КП «Херсонский коммунальный транспортный...