На чорноморському узбережжі Херсонщини харчові отруєння набувають масового характеру

-

Пс... Подпишись на наш телеграм канал

Мы не хотим раздражать вас выпрыгивающей, навязчивой рекламой. Но если вам интересно, что мы пишем - жмите кнопку, подписывайтесь

З курортного селища Лазурного до районної лікарні Скадовська у стані середньої важкості шпиталізували чотирнадцять хлопців та дівчат з діагнозом харчова інтоксикація.

Це була група юних спортсменів віком від восьми до тринадцяти років з міста Шостка Сумської області, котрі відпочивали в одній з місцевих оздоровниць. Насправді занедужало шістнадцять дітей і підлітків, але двом шпиталізації не знадобилася. Нині оздоровчий табір перевіряють, але є підстави вважати, що причина – не в тамтешніх негараздах. Адже тамтешню їдальню відвідувало 142 відпочивальника, а отруїлися тільки сумчани. Чому?

Як повідомили автору цих рядків у державній установі «Лабораторний центр Херсонщини», напередодні отруєння саме ця група організовано вирушила на прибережний ринок, де пригощалася молочним коктейлем. Там і треба шукати джерело інфекції. До згаданих пошуків, до речі, долучилися й правоохоронці: у Скадовському відділі Національної поліції вже почали кримінальне провадження за статтею 137 КК України (неналежне виконання обов’язків з охорони життя та здоров’я дітей).  І прикметно, що про надзвичайну подію громадськість дізналася не з повідомлення Головного управління Держпродспоживслужби, яка має контролювати безпеку харчових продуктів, а за інформацією відділу комунікацій Головного управління Національної поліції Херсонщини.

Групове отруєння, поза всяким сумнівом, річ неприємна. Але найгірше те, що воно – вже не перше. До того у Голопристанську райлікарню доправили вісімнадцять відпочивальників (дітей та дорослих), котрі мали необережність поласувати вареною креветкою, мідіями та рапанами в кіосках на набережній селища Залізний Порт. Потім провели перевірку, і з’ясували: власниця кіосків зберігала «смаколики» в неналежних умовах, а на морепродукти не було жодних документів. І погодьтеся, що один випадок – прикрість, а два – то вже тенденція. І загрозлива. Адже Головне управління Держпродспоживслужби у Херсонській області регулярно «згодовує» нам звіти про рейди та перевірки, і показує, що справно контролює ситуацію. А як доходить до визначення причин харчових отруєнь, то щоразу виявляється, що шкідливим для здоров’я фастфудом на курортному узбережжі як торгували, так і торгують І псують при цьому не тільки шлунки гостей, а й туристичний імідж краю, його інвестиційну привабливість. Просто настогидло бачити, як пляжами вештаються «коробейники» з пластиковими відрами, торгуючи на сорокоградусній спеці тією ж вареною креветкою, пахлавою, пиріжками, які їстівними можуть вважатися лише умовно. І ніхто їх не зупиняє, і сумнівне їдло не вилучає.

Тому постає логічне питання: а навіщо нам такі чиновники, котрі лише проїдають гроші платників податків, але не докладають зусиль, аби ті почувалися в безпеці навіть під час перекусу. І чи не час новій владі в Україні подумати над повною заміною керівництва Головного управління Держпродспоживслужби Херсонщини, аби воно, нарешті, почало виконувати свої прямі обов’язки? Чи не так, пане голово Херсонської ОДА Юрій Гусєв?

Джерело

Лента новостей

На Херсонщині взято під варту підозрюваного у розбійних нападах, який протягом трьох років переховувався

Херсoнськoю oблaснoю прoкурaтурoю здійснюється прoцесуaльне керівництвo у кримінaльнoму прoвaдженні...

За вирощування та зберігання конопель чоловік може провести за ґратами до 7 років

Oлешківськoю oкружнoю прoкурaтурoю дo Білoзерськoгo рaйoннoгo суду скерoвaнo кримінaльне...