Викладач ХДУ став співавтором та режисером документального фільму

-

Пс... Подпишись на наш телеграм канал

Мы не хотим раздражать вас выпрыгивающей, навязчивой рекламой. Но если вам интересно, что мы пишем - жмите кнопку, подписывайтесь

Викладач ХДУ Юрій Капарулін став співавтором та режисером документального фільму.
Популяризація результатів досліджень є частиною більшості сучасних успішних наукових проєктів. Нещодавно кандидат історичних наук, викладач Херсонського державного університету, керівник центру студій геноцидів імені Рафаїла Лемкіна Юрій Капарулін став співавтором та режисером документального фільму «Калініндорф», який має розповісти широкому загалу про маловідому сторінку нашої національної історії.
Авторами фільму стали доцент кафедри історії, археології та методики викладання історико-юридичного факультету і керівник Центру студій геноцидів ім. Рафаеля Лемкіна ХДУ Юрій Капарулін та фотограф, співробітник французької історичної організації Yahad—In Unum Лесь Касьянов.
У стрічці розповідається про історію єврейського переселенського руху у степи півдня України. В центрі уваги – селище Калинівське сучасної Херсонської області. Впродовж 1927–1944 років воно було центром першого єврейського національного району та мало назву Калініндорф. Під час проведеної експедиції автори фільму зустрілися з сучасними мешканцями колишніх єврейських поселень, щоб з’ясувати, як історія цих земель збереглася до сьогодні. У сюжеті фільму порушено тему спільної історії та україно-єврейських взаємин на тлі радянської доби. Висвітлено обставини, за яких єврейське населення було знищено в роки Другої світової війни під час Голокосту. Розглядається дискусія щодо комеморативних практик та потреби переосмислення цих історичних подій сьогодні.
«Ця історія варта того, аби про неї дізналося якомога більше громадян. І надзвичайно важливо й правильно говорити на цю тему, після того, як вона десятиліттями замовчувалася радянською владою. Саме так ми вшануємо пам’ять про наших співвітчизників та переосмислимо історію заради успішного майбутнього України», – наголосив історик Юрій Капарулін.
Фільм планується представити на міжнародних кіноконкурсах, після чого має відбутися його прем’єра у містах України.

 

Лента новостей

В Херсонской области обнаружено скифское захоронение

На территории «Каменской Сечи», археологи обнаружили захоронение скифской женщины....

В Херсоне пройдёт кинофестиваль “Кинокиммерия 2020”

В Херсоне с 24 по 27 сентября состоится кинофестиваль...

Херсонская область может перейти в “желтую” зону карантина

Херсонщина сегодня находится в «зеленой» зоне адаптивного карантина — это...

В Херсоне пройдут совместные учения сил специальных операций Украины и США

В Херсоне 23 сентября состоятся совместные американо-украинские учения. Военные будут отрабатывать...

В Херсонской области полицейские составили за неделю почти 100 протоколов нарушения карантина — видео

Правоохранители Херсонщины в составе рейдовых групп с представителями Госпродпотребслужбы за прошлую...