У херсонському університеті реалізують європейську програму обміну студентів та викладачів

-

Пс... Подпишись на наш телеграм канал

Мы не хотим раздражать вас выпрыгивающей, навязчивой рекламой. Но если вам интересно, что мы пишем - жмите кнопку, подписывайтесь

У ХДУ планують продовжувати реалізовувати програму Erasmus+

Протягом багатьох років у Херсонському державному університеті реалізовується програма Erasmus+. Програма підтримує проєкти співпраці, партнерства та мобільності у сфері освіти та професійної підготовки між державами. У 2014 році Європейський Союз започаткував дану ініціативу, яка була розрахована до 2020 року. Нещодавно стало відомо, що фінансування цієї програми було продовжено до 2027.

У Херсонському державному університеті програма Erasmus+ реалізовується спільно з декількома європейськими вишами – Університет імені Адама Міцкевича (Познань, Польща), Університет Альпен-Адрія (Клагенфурт, Австрія), Університет Отто Фрідріха (Бамберг, Німеччина).

Програма передбачає декілька напрямів. Ключовими є здійснення академічної мобільності, втілення проєктів співпраці, підтримка реформ, спорт та Жан Моне. Фахівець І категорії відділу міжнародних ініціатив та проєктної діяльності ХДУ Євгеній Бобров розповідає, що наш університет бере активну участь у таких напрямах як академічна мобільність, проєктна робота та Жан Моне.

Учасниками програми можуть стати не лише студенти та випускники, а й викладачі університету. 6 студентів та 5 викладачів Херсонського державного університету отримали успішний досвід участі у програмі Erasmus +. А міжнародний досвід — це завжди нові знання, незабутні враження та великі перспективи в плані особистісного та професійного розвитку.

Євгеній Бобров розповів про декілька масштабних проєктів, у яких брав участь наш освітній заклад. Зокрема, це «Network of competence centres for the development of cruise tourism in the Black Sea Region» – «CruiseT» («Мережа центрів компетенції для розвитку круїзного туризму в Чорноморському регіоні») (2013 – 2017 рр.). За результатами проєкту прискорено та розширено співробітництво між вищими навчальними закладами, компаніями, асоціаціями та органами громадського управління в галузі туризму в Грузії та Україні. Створено коопераційну мережу та 2 регіональні компетентні центри для розвитку круїзного туризму в Чорноморському регіоні (в Батумі та Одесі).

Останній знаковий проєкт, у рамках програми Erasmus+, виграв факультет комп’ютерних наук, фізики та математики ХДУ. Це проєкт МASTIS «Створення сучасної магістерської програми в галузі інформаційних систем» (2015-2018 рр.). Як результат – відкрита спеціальність «Інформаційні системи та технології». До того ж, що відкриття у 2019 році Лабораторії криптоекономіки – це також результат міжнародного проєкту.

Херсонський державний університет має намір продовжувати реалізовувати міжнародну програму Erasmus+.

«Ми плануємо й надалі співпрацювати з європейськими університетами, спільно з ними подавати нові проєктні заявки, задля реалізації академічної мобільністі», – зазначає Євгеній Бобров.

Лента новостей

На Херсонщині кіберфахівці СБУ спільно з американцями затримали хакера

Кіберфaхівці СБУ, спільнo з aмерикaнськими прaвooхoрoнними oргaнaми, зaблoкувaли нa...