На розвиток аеропорту «Херсон» планують витратити 632 мільйони гривень

-

Пс... Подпишись на наш телеграм канал

Мы не хотим раздражать вас выпрыгивающей, навязчивой рекламой. Но если вам интересно, что мы пишем - жмите кнопку, подписывайтесь

Департамент інфраструктури Херсонської обласної державної адміністрації розробив проєкт програми розвитку міжнародного аеропорту «Херсон» на 2021 — 2023 роки. Про це йдеться у розпорядженні т. в. о. голови ОДА Сергія Козиря.

Протягом трьох років програмою передбачено витрати на аеропорт у розмірі 632 млн 636 тис. гривень. Майже 340 млн із них — з державного бюджету, 88 млн — з обласного, а ще понад 204 млн — «кошти інших джерел», про які нічого не сказано в документі.

Одна із найважливіших проблем аеропорту «Херсон», над якою пропонують працювати у найближчі роки, — ремонт злітно-посадкової смуги (ЗПС). Вона перебуває в експлуатації понад 35 років і за цей час капітально не ремонтувалась. Це негативно позначається на безпеці та регулярності польотів повітряних суден, стримує розвиток авіаційних перевезень, зазначають автори програми. І додають, що на ремонті ЗПС наголошують стратегічні партнери аеропорту — авіакомпанії Turkish Airlines, Ryanair та ПАТ «Авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України».

«Аеропортом розроблено «Майстер-план на 2020 — 2030 роки», який складається з двох етапів. Перший етап передбачає реконструкцію ЗПС, що дозволить подовжити її експлуатацію до 5 років, а також забезпечить приймання до 15 повітряних суден щодня. Загальна сума робіт на сьогодні становить 240,0 млн грн. На другому етапі заплановано повну реконструкцію ЗПС орієнтованою вартістю робіт 2,0 млрд грн», — йдеться в документі.

Також повідомляється, що основою вимогою Державної авіаційної служби України та авіакомпаній стосовно контролю доступу та підвищення авіаційної безпеки є проведення реконструкції огорожі території Аеропорту. У разі неусунення цього недоліку Державіаслужба може скасувати сертифікацію аеропорту, що спричинить зупинку його роботи.

Протягом найближчих трьох років аеропорт «Херсон» планує оновити і розширити матеріально-технічну базу (придбання стійок реєстрації, рентгено-телевізійного інтроскопа для огляду вантажу, меблів, авіаційного тягача, автомобілів і автобусів для персоналу та пасажирів та інше), провести низку ремонтних робіт аеровокзалу (другий і третій поверхи), господарчих споруд і складів, прилеглої території (автостоянка, озеленення тощо). А також відкрити нові напрямки завдяки співпраці з більшою кількістю авіакомпаній.

Зокрема, планується запуск рейсів на Мілан, Будапешт, Гданськ, Мінськ, Франкфурт, Тбілісі та Тель-Авів. У 2023 році херсонський аеропорт розраховує приймати до 1500 літаків на рік і збільшити пасажиропотік до 200 тисяч осіб.

Через пандемію коронавірусу цьогоріч пасажиропотік значно знизився і станом на 1 жовтня становив 51 тисячу осіб. До прикладу, минулого року херсонський аеропорт прийняв 154 тисячі пасажирів.

джерело 

Лента новостей

Дачная навигация в Херсоне будет

Xepcoнcкиe дaчники c вecны cмoгyт дoплыть нa cвoи «фaзeнды»...

На Херсонщине отремонтируют дорогу Орлово – Ивановка Высокопольского района

Гocyдapcтвeннoe yчpeждeниe "Mecтныe дopoги Xepcoнщины" oбъявилo тeндep нa paзpaбoткy...

”Нафтогаз” обнародовал февральскую цену на газ

Ceгoдня, 26 янвapя, гaзocнaбжaющиe кoмпaнии дoлжны oбнapoдoвaть cвoи цeны...

Министр инфраструктуры прокомментировал протесты моряков в Херсоне

Mиниcтepcтвo инфpacтpyктypы нe плaниpyeт oтмeнять peфopмy cиcтeмы диплoмиpoвaния мopякoв,...