Депутат міськради запропонував обкласти власників недобудов у Херсоні податком

У Херсоні нарешті почали звертати увагу на недобудовані та занедбані будівлі, яких у місті тільки на магістральних вулицях знаходиться біля 60 об’єктів.

З метою забезпечення більш естетичного вигляду вулиць деяких власників навіть змусили  накрити декоративно — монтажною сіткою свої недобудовані споруди. Але це, очевидно, не дуже допомагає ні в плані безпеки для містян, ні в плані естетики.

Нагадаємо, нещодавно з покинутої будівлі лікарні на вулиці Ілюши Кулика впала дитина.

На депутатській комісії з питань архітектури, під час розгляду ставок оподаткування підприємців, обговорили можливість накласти податок на власників міських недобудов.
Однак, як виявилось, в Податкову кодексі України відсутні такі умови.

Депутат міськради, заступник голови комісії Іван Бебко зазначив, що, було б доцільно розробити проект рішення, щодо врегулювання цього питання.

«У нас центр міст забруднений цими недобудованими будівлями. Вони псують вигляд міста і показують, що місто занедбали, а ми нічого з цим не робимо. Щоб не вийшло так, що той хто платить податок, ми його ще більше обтяжуємо, а тому хто набудував – нічого. Я знаю, що якби вони сьогодні сплачували податок за цю недобудову, вони б її продали, або добудували при чому за рік. Тому давайте це зробимо,»- наголосив Іван Якович.

Також він зазначив, що в країнах Європи існує практика, коли підприємець починає будувати об’єкт, він вносить певну заставу місту, і якщо об’єкт в зазначений термін не здається в експлуатацію, то застава йде на рахунок міста. Члени комісії впевнені, що таку ініціативу підтримають інші міста України.