За махінації підприємство на Херсонщині сплатить до бюджету 3,5 мільйона гривень

З метою контролю за дотриманням податкового та іншого законодавства управлінням податкового аудиту Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі проведена планова виїзна документальна перевірка ТОВ „М”.

Під час перевірки не знайшли документального та фактичного підтвердження господарські операції ТОВ «М» з деякими постачальниками -субпідрядниками та ще й з’ясувалося, що ці «контрагенти» не належать до реального сектору економіки.

Податківці встановили, що будівельне підприємство до актів виконаних будівельних робіт свідомо вносило відомості про виконання будівельних робіт через субпідрядників, які мали ознаки фіктивності. Зокрема, ці компанії не мали будь-яких матеріально — технічних можливостей та трудових ресурсів для здійснення будівельних робіт.

Отримані генпідрядником (виконавцем) від замовників будівельних робіт кошти, легалізувались шляхом переведення в готівку через тих же субпідрядників з ознаками фіктивності.

В результаті проведення таких оборудок ТОВ «М» ухилилося від сплати податкових зобов’язань на значну суму.

За матеріалами перевірки ревізори донарахували порушнику податок на прибуток та податок на додану вартість разом зі штрафами на загальну суму понад 3,5 млн гривень.

Підприємство не погодилося із донарахованою сумою й оскаржило податкові повідомлення-рішення в судовому порядку. Проте Верховний суд України визнав рішення податкового органу правомірним. Тепер підприємство зобов’язане сплатити до бюджету 3,5 млн гривень.