Боротьба з браконьєрами на Херсонщині триває

Протягом вихідних з 25 по 26 вересня Херсонським рибоохоронним патрулем виявлено порушень на суму майже 16 тис. грн та задокументовано 24 порушення природоохоронного законодавства. Так, складено 11 протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубі порушення Правил рибальства), три — за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства) та п’ять за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів). Крім цього, оформлено п’ять актів виявлення та вилучення майна, власник якого не встановлений.
Для прикладу, в ході відпрацювання акваторії р. Дніпро, в районі Суднозаводу м. Херсон державними інспекторами викрито два грубих порушення Правил рибальства.
В першому випадку громадянин здійснив вилов водних біоресурсів використовуючи мисинову сітку з дерев’яного човна. При перевірці рибпатрульні виявили 13 екз. карася сріблястого, 7 екз. ляща (молодь), по 2 екз. окуня та коропа (молодь) та 1 екз. тарані. Сума нанесених збитків склала 2 142 грн.
Другий порушник здійснював вилов водних біоресурсів на гумовому човні за допомогою спінінгу та перевищив добову норму вилову. У такий спосіб порушнику вдалось впіймати 18 екз. ляща (молодь) та 6 екз. карася сріблястого загальною вагою 9 кг. Сума нанесених збитків складає 3 162 грн.
Відносно громадян складені протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. За вказаними фактами у порушників вилучені заборонені знаряддя лову та водні біоресурси.
Нагадаємо, що добова норма вилову водних біоресурсів встановлена п. 4.6 Правил любительського і спортивного рибальства, а її перевищення класифікується, як грубе порушення Правил рибальства відповідальність за яке визначено ч. 4 ст. 85 КУпАП.
У разі виявлення фактів порушення Правил рибальства прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» Херсонського рибоохоронного патруля за номером телефону: (050) 012-35-73.
Фото-хроніка виявлених порушень рибпатрульними Херсонщини за вихідні